Idén nyáron tetőfokára hágott a szúnyog-probléma Magyarországon. Újabb fajok jelentek meg, amelyek újfajta betegségeket hurcolhatnak be hozzánk is. A nagy kérdés az, a malária is megjelenhet-e nálunk?
Gyakorló belgyógyászként minden nap tapasztalom, hogy sok helyen csak egy-egy elhivatott kolléga emberfeletti munkája teszi lehetővé az egészségügy működését.
Mi a baj az Orvosi Kamarával? Min akar változtatni az Újratervezés csoport? Egyáltalán miért van szükség reformra és milyen hatással lehet mindez a betegek, vagyis a mi életünkre?
Az alapellátó fogorvosok ismét sztrájkra készülnek, amire meg is van minden okuk. A kevéske állami támogatásból a praxist alig lehet fenntartani, magánrendelés nélkül szinte képtelenség. Mit mondanak erre a döntéshozók?
Az 1001 orvos hálapénz nélkül csoport magjából alakult Újratervezés orvos-csoport a kamara megújításán fáradozik, hisz a kisközösségek erejében és a bátor érdekvédelemben.
Van miniszteri biztosa már a szuperkórházaknak és az e-Healthnek, a kérdés csak az, hogy maga a szuperkórház és az informatikai fejlesztések megvalósulnak-e.
Mi lesz a közfinanszírozott és a magánellátás sorsa? Hogyan lehet eredményesen kettéválasztani? Kell-e egyáltalán? És mi lehet mindebben egy ország vezetőjének a szerepe?
Hogyan jutottunk el a patkány évétől a szétcsúszásig, avagy mit köszönhetünk a mindenkori egészségügyi vezetésnek, a tízparancsolatnak vagy az orvosi kamarának? Gyorselemzés és lesújtó állapotok az egészségügyben.
Nagyot ment a médiában az elmúlt hetekben egy hír, miszerint a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet kardiológiai osztályának éléről egyik pillanatról a másikra elküldték Székely László főorvost. Az indoklás homályos. Cikkek tömege foglalkozott már a sztorival. Azt hihetnénk, hogy nincs már mit beszélni erről, pedig nagyon is van. A sorok között ugyanis lapul még néhány, nagyon lényeges szempont.